I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Šunų priežiūra

Neigiamas šuniuko elgesys

Dauguma šuniukų turi įgimtą natūralų norą viską tyrinėti ir graužti. Bet šis noras gali tapti didele problema, jeigu jūsų šuniukas išraus jūsų rožes ar sugrauš jūsų naujus batus. Daugelis šeimininkų koreguoja tokį elgesį vien tiktai bausdami savo šuniuką, tačiau jūs galite pastebėti, kad gero elgesio skatinimas veikia daug geriau, o šuniukas jaučiasi laimingas. To lengvai galima pasiekti paskyrus šuniukui tam tikrą vietą, kurią jis gali tyrinėti kiek nori ir davus jam saugių ir įdomių žaislų, kuriuos jis galėtų kramtyti. Privaloma su šuniuku daug žaisti ir treniruotis, nes nepanaudota energija perauga į norą ieškoti ir naikinti.

Sakityti daugiau

 

Šunų infekcinės ligos

Laiku atbaidant erkes yra lengviau apsaugoti šunis nuo erkių pernešamų ligų, nei vėliau jas gydyti.

Erkės yra taip pat ir pavasario pranašai. Vos tik vidutinė paros temperatūra pakyla iki +5 °C, jos tampa aktyvios ir laukia savo aukų prisikabinusios prie augalų stiebų. Erkės yra greitos ir gali staigiai užšokti ant praeinančių gyvūnų ar žmonių ir ieškoti tinkamos vietos pasimaitinti ant aukos odos. Įsisiurbusios erkės dažniausiai yra labai mažos ir sunkiai pastebimos. Tai yra jaunos erkių formos – nimfos. Ligas gali pernešti tiek suaugusios erkės, tiek ir nimfos, todėl labai svarbu pamatyti ir saugiai ištraukti ne tik suaugusias erkes, bet ir nimfas. Niekuomet to negalima daryti tiesiog plika ranka! Geriau naudokite specialiai tam skirtą erkių ištraukimo įrankį. Traukimo metu erkės negalima suspausti. Taip pat nereikia jos niekuo apdoroti prieš traukimą. Tokie dalykai kaip aliejus, alkoholis ir pan. nepagelbės.

Sakityti daugiau

 

Jei šuniukas agresyvus

Visiškai normalu, kad žaisdamas ar socialiai bendraudamas jūsų šuniukas naudojasi burna, tačiau visai nesmagu būna, kai šie maži aštrūs dantukai įsminga į jūsų kulną ar alkūnę. Labai svarbu yra išmokyti šuniuką, kaip reikia tinkamai elgtis su burna. Šios mažos piranijos kontroliavimo strategiją sudaro pagrindinė paklusnumo programa, šuniuko poreikius atitinkantis stimuliavimas, tinkamo elgesio skatinimas ir nepageidaujamo kandžiojimo nutraukimas. Suaugę šunys žaidimo metu kandžiojasi daug rečiau negu jauni šuniukai, o tokio elgesio priežastys gali būti daug rimtesnės negu šuniuko „natūralus“ kandimo instinktas.

Sakityti daugiau

 

Jei šuniukas baikštus

Suaugę šunys ir maži šuniukai bijo dėl įvairių priežasčių. Galbūt jūsų šuniukas patyrė neadekvatų socialinį elgesį ankstyvame amžiuje – šuniukai, kurie per pirmuosius savo gyvenimo mėnesius (socializacinio periodo metu) nėra bendravę su įvairaus amžiaus ir išvaizdos žmonėmis gali tapti itin baikštūs ir ypatingai sunkiai auklėjami. Kai kurios jūsų šuns baimės gali būti net paveldėtos iš tėvų. Jūsų šuniukas galėjo turėti neigiamos patirties su žmonėmis. Jis galėjo susirgti kai kuriomis ligomis, kurios lemia tokį elgesį, arba jis kenčia dėl kelių problemų drauge.

Sakityti daugiau

 

Jei šuniukas įkyrus

Daugelis šuniukų yra draugiški ir žaismingi, tačiau bręsdami jie gali tapti vis sunkiau valdomi. Nors elgesio vystimuisi labai svarbus yra genetinis faktorius, tačiau nemažiau svarbu formuojant suaugusio šuns charakterį yra ir jūsų elgesys su šuniuku bei tai, kaip jūs dresuosite ir kontroliuosite savo šuniuką.

Sakityti daugiau

 

Šuniukas ir tvarka

Jūsų namuose tikra palaima, nes jūs ką tik įsigijote šuniuką – minkštutį, švelnutį ir pasiruošusį būti mylimu. Deja, jis nėra išmokytas tinkamai elgtis jūsų namuose. Jūsų šuniuko pratinimas prie tvarkos namuose gali būti nesunkus ir efektyvus, jeigu tam skirsite pakankamai laiko ir kantrybės. Sėkmingam plano įgyvendinimui būtina priežiūra, apribojimai ir padrąsinimas. Laikantis šių principų, dauguma šuniukų gali būti išmokomi per reliatyviai trumpą laikotarpį.

Sakityti daugiau

 

Narvo režimas

Mums visiems reikia specialios vietos, kurią galėtume vadinti sava – mūsų tvirtovės. Jūsų augintinis nieko nuo jūsų nesiskiria. Viena iš svarbiausių sąlygų auginant sveiką šuniuką yra jo asmeninės erdvės sukūrimas. Šiuo atveju narvai yra puikus sprendimas. Tiek šuniukus, tiek ir suaugusius šunis lengvai galima išmokyti pamėgti savo narvą.

Sakityti daugiau