I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Kastracija - už ir prieš

Kastracija, tai operacinis sėklidžių pašalinimas. Paprastai makšnelė nėra šalinama, tačiau su laiku ji susitraukia. Vazektomija tai į sėklides vedančio kanalo perrišimą ar perpjovimą, be sėklidžių šalinimo. Ši procedūra sustabdo reprodukciją, tačiau lytinio elgesio ar su hormonais susijusių ligų ar vėžio tikimybės nepašalina. Paprastai vazektomijos šunims nėra atliekamos.

Kokie yra mano šuns kastravimo privalumai?

Sumažėja sekančių, su hormonais susijusio elgesio problemų:
• Dominavimo problemos.
• Agresyvumas kitiems šunims – ypač santykiuose su kitais patinais.
• Pabėgimas rujos metu – padidina Jūsų šuniui riziką susižeisti ar užsikrėsti įvairiomis ligomis.
• Teritorijos žymėjimas šlapimu.
• Stiprus seksualinis elgesys – “jojimas“, lipimas, uostinėjimas, laižymas. Susijaudinimas
• Apsaugoma nuo hormonų poveikyje sukeltų medicininių sutrikimų:
• Sėklidžių vėžys – labai dažnas, kartais piktybinis, gali kelti problemų gamindamas moteriškus hormonus, slopindamas kaulų čiulpus ir sukeldamas prostatos infekcinius susirgimus.
• Prostatos hiperplazija – pasitaiko vyresnio amžiaus nekastruotiems patinams, gali apsunkinti tuštinimąsi, skatina infekcinius susirgimus.
• Prostatitas, prostatos abscesai – dažnai pasitaikanti patologija, kartais pavojinga gyvybei prostatos infekcija.
• Perianalinių liaukučių navikai – dažnai pasitaiko, daugybiniai augliukai aplink anusą, apsunkinantys tuštinimąsi arba šuo nebesugeba kontroliuoti tuštinimosi proceso. Dažnai būna piktybiniai. Net ir susirgus perianaliniai navikais, rekomenduojamas gydymo būdas – kastracija.
• Perianalinė išvarža – pilvo ertmės riebalai ir organai išsiveržia šalia storosios žarnos, dažniausiai pasitaiko prie prostatos piktybinių auglių,
• Orchitas – sėklidžių infekcija.
• Veneriniai augliai.
• Gimstamumo kontrolė: paprasčiausiai dažnai gimsta daugiau šuniukų, negu yra gerų šeimininkų, norinčių juos auginti.

Kada man reikėtų kastruoti savo šunį?

Jūsų šuo gali būti kastruojamas bet kokiu metu nuo 3 mėnesių amžiaus. Įprastai procedūra atliekama tarp 4-8 mėnesių amžiaus. Jeigu Jūsų šuo jau yra vyresnio amžiaus – operaciją reikėtų atlikti kiek įmanoma greičiau.

Jo makšnelėje nėra vienos ar abiejų sėklidžių.

Viena ar net abi sėklidės gali būti „užsilikusios“ pilvo ertmėje ar kirkšnies srityje, ir nenusileidusios į makšnelę. Šunys gali sėkmingai daugintis turėdami tik vieną nusileidusią sėklidę; tačiau kadangi užsilaikiusios sėklidės yra paveldimas dalykas, tokie šunys neturėtų būti naudojami veisimui. Operacijos metu labai svarbu yra pašalinti abejas sėklides, nes pilvo ertmėje esančios sėklidės turi polinkį suvėžėti ir yra jautrios infekcijoms.

Aš bijau komplikacijų operacijos metu.

Mes naudojame pakankamai saugius anestetikus, priežiūrą ir šiuolaikinę operacinę techniką. Prieš operaciją rekomenduojame atlikti kraujo tyrimus, krešamumo testą ir EKG – tai labai sumažina operacinę riziką. Kraujo spaudimui palaikyti ir užtikrinti gerą inkstų funkciją operacijos metu pacientui lašinami intraveniniai skysčiai. Jūsų kalytei būti nesterilizuotai yra daug didesnė rizika, negu rizika operacijos metu. Komplikacijos po kastracijos operacijų būna gana retos.

Ar ši operacija nėra labai brangi?

Kadangi šuniuko kastravimas yra svarbus tiek dėl Jūsų šuns sveikatos, tiek dėl šunų populiacijos kontrolės, daugelis veterinarijos gydytojų šią operaciją atlieką už smarkiai sumažintą kainą, dažniausiai net mažesne, negu pati operacija kainuoja. Yra klinikų, kuriose šios procedūros atliekamos itin pigiai. Tačiau daugelis tokių klinikų paprasčiausiai negali Jūsų šuniui suteikti tokios pačios kokybės priežiūros ir paslaugų, kaip pilnai aprūpintos gera operacine technika klinikos.

Bet aš noriu, kad ji būtų geras sarginis šuo.

Po kastracijos Jūsų šuns energijos poreikis natūraliai sumažės. Maisto kiekio bei baltymingumo ribojimas padės išvengti svorio priaugimo. Jeigu Jūs kontroliuosite gyvūno optimalų svorį ir suteiksite savo šuniui pakankamai progų pasimankštinti, nebus jokios priežasties Jūsų šuniui tapti tingiam. Ryškus aktyvumo sumažėjimas pastebimas tarp 1-3 metų amžiaus – taip yra dėl subrendimo, o ne dėl kastracijos.

Aš tiesiog nenoriu jo kastruoti.

Jūsų namo ir kiemo saugojimas yra natūralus teritorinis instinktas, būdingas daugumai suaugusių šunų, tiek patinams, tiek patelėms, sterilizuotiems ar ne. Kastracija nepaveikia sargumo savybių. Kai kuriems savininkams tiesiog nepatinka šuns kastravimo idėja. Ši procedūra atliekama Jūsų šuns labui, siekiant apsaugoti jį nuo ligų ir nepageidaujamo elgesio.