I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Kalytės sterilizacija

Kokie yra kalytės sterilizacijos privalumai?

Sumažėja sekančių, su hormonais susijusio elgesio problemų:
•  Dominavimo problemos.
•  Agresyvumas kitiems šunims.
•  Pabėgimas rujos metu – padidina Jūsų šuniui riziką susižeisti ar užsikrėsti įvairiomis ligomis.
•  Teritorijos žymėjimas šlapimu.
•  Stiprus seksualinis elgesys – “jojimas“, lipimas, uostinėjimas, laižymas, susijaudinimas
•  Apsaugoma nuo hormonų poveikyje sukeltų medicininių sutrikimų:
•  Pieno liaukų vėžio – itin dažnai pasitaiko, kartais būna piktybiniai, būtina operacija. Apsaugoma jeigu kalytė išsterilizuojama prieš pirmą rują.
•  Cistinė endometriumo hiperplazija ir piometra – būdinga vyresnio amžiaus šunims, potencialiai mirtinas gimdos uždegimas ir infekcija.
•  Lėtinis endometritas – gimdos uždegimas, dažniausiai dėl infekcijos.
•  Kiaušidžių cistos ir hiperestrogenizmas – gali sukelti kaulų čiulpų ir odos susirgimus.
•  Tariamas nėštumas.
•  Mastitas – pieno liaukų uždegimas šuningumo metu ar po šuniukų atsivedimo, bei tariamo nėštumo atveju.
•  Užkrečiami veneriniai augliai.
•  Makšties hiperplazija ir iškritimas.
•  Gimdos plyšimas ar iškritimas – potencialiai mirtinas, būtina sudėtinga operacija.
•  Šuniukų kontrolė: dažnai gimsta daugiau šuniukų, negu yra gerų šeimininkų, norinčių juos auginti. Vien prieglaudose kasmet yra užmigdoma šimtai šunų, kurių niekas nenori pas ii mti…

Kada reikėtų atlikti sterilizacijos operaciją?

Pieno liaukų vėžio prevencijai geriausiai Jūsų kalytei būtų, jeigu sterilizacija būtų atliekama tarp 4-6 mėnesių amžiaus, prieš pirmą rują. Jeigu Jūsų kalytė jau rujojo, šansai susirgti pieno liaukų vėžiu smarkiai padidėja, tačiau ją reikėtų sterilizuoti kiek įmanoma greičiau, kad išvengti kitų ginekologinių bei elgesio problemų.

Aš bijau komplikacijų sterilizacijos operacijos metu.

Mes naudojame pakankamai saugius anestetikus, priežiūrą ir šiuolaikinę operacinę techniką. Prieš operaciją rekomenduojame atlikti kraujo tyrimus, krešamumo testą ir EKG – tai labai sumažina operacinę riziką. Kraujo spaudimui palaikyti ir užtikrinti gerą inkstų funkciją operacijos metu pacientui lašinami intraveniniai skysčiai. Jūsų kalytei būti nesterilizuotai yra daug didesnė rizika, negu rizika operacijos metu. Komplikacijos po sterilizacijos operacijų būna gana retos.

Bet aš noriu, kad ji būtų geras sarginis šuo.

Jūsų namo ir kiemo saugojimas yra natūralus teritorinis instinktas, būdingas daugumai suaugusių šunų, tiek patinams, tiek patelėms, sterilizuotiems ar ne. Sterilizacija nepaveikia sargumo savybių.

Mano kalytė tiesiog puiki ir aš noriu tokių pačių šuniukų.

Be to, visi mano draugai nori šuniukų. Deja, dauguma šuniukų, ar savo išvaizda arba charakterio savybėmis, nebūna panašūs į savo motiną. Taip pat atminkite, kad jau šiuo metu yra daugiau šuniukų negu jiems skirtų namų. Pastebėta, kad didelė dalis žmonių, prašančių šuniuko, kol jis negimęs, po jų gimimo atsisako juos pasiimti, ir Jūs turėsite nemažai problemų ieškant jiems naujo šeimininko.

Mano kalytė bus daug ramesnė, jeigu atsives šuniukų.

Jūsų šuns asmenybės nepaveiks šuningumas ir šuniukų auginimas. Kai kurios kalės augindamos šuniukus tampa ramesnės, tačiau kai tik šuniukai nujunkomi, jos vėl tampa tokios kokios buvo prieš veisimą.

Aš galiu šuniukus parduoti ir užsidirbti.

Užauginti sveikus, puikius šuniukus retai kada būna pelninga. Įskaičiuokite tyrimus prieš veisimą, stambių veislių šunims įskaitant klubų rentgeno nuotraukas ir parodų sertifikatus, bruceliozės testą (kurį rekomenduojame atlikti prieš kergimą), galimas rentgenogramas ar ultragarsinius tyrimus šuningumo metu; išlaidas sudėtingo gimdymo atveju, apžiūras po gimdymo, kalės ir šuniukų dehelmintizaciją; šuniukų apžiūras ir skiepus; nepamirškite padidėjusių išlaidų maistui ir namų priežiūrai. Gimdymo komplikacijos dažniausiai kainuoja nemažus pinigus, įskaitant sunkų gimdymą (kuris dažniausiai baigiasi cezario pjūvio operacija), mastitą, hipokalcemiją, užsilaikiusias placentas, šuniukų dirbtinį maitinimą ir šuniukų ar jų mamos ligas ar galimą mirtį.

Aš noriu kad mano vaikai pamatytų „gimimo stebuklą“.

Kartais gimdymo procesas nebūna malonus, ypač jeigu atsiranda komplikacijų. Komplikacijos – tai negyvi ar išsigimę šuniukai, sunkus gimdymas, šuniukų atstūmimas ar jų žūtis po gimimo, o kartais net kalės mirtis. Daugelis kalių laukia kol viskas nurimsta ir tik tada pradeda gimdyti, taigi Jūsų vaikas gali šiaip ar taip praleisti patį gimdymą. Vaikai galės pasimokyti gailestingumo ir socialinės atsakomybės kai paaiškinsite kodėl Jūsų kalytė sterilizuojama, o ne veisiama.