I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Dantų priežiūra

Nejaugi ir šuniukui skauda dantį?

Neįtikėtina, bet apie 80 proc. šunų, kuriems jau daugiau kaip 3 metai, kenčia nuo dantenų ligų, o daugelis šunų šeimininkų nekreipia į tai dėmesio. Ne visi šunų šeimininkai suvokia, kad šunų dantys išliks sveiki ir stiprūs tik nuolatos juos prižiūrint ir reguliariai tikrinant. Dar svarbiau, jog dauguma nežino, kad susiformavę dantų akmenys gali sukelti ir mirtinas ligas, pavyzdžiui, kraujo užkrėtimą.
Jeigu norite, kad jūsų šuns dantys būtų sveiki, turite juos prižiūrėti. Ir jeigu apie tai dar nepagalvojote, niekada nevėlu pradėti rūpintis dantimis.

Šuo turi 42 nuolatinius dantis. Jie pradeda keistis, kai gyvūnui sueina maždaug keturi mėnesiai. Dažniausiai visi dantys jau būna prasikalę maždaug apie 7 mėnesį. Beveik 80 proc. šunų (arba keturiems iš penkių!), kuriems jau daugiau kaip 3 metai, pradeda formuotis dantų apnašos, besikaupiančios apie dantenas.
Dantų akmenys yra sutirštėjusios bakterinės dantų apnašos. Bakterinės dantų apnašos – tai nematomas sluoksnis, susiformuojantis per kelias valandas po valgio. Dar po 24 valandų bakterinis sluoksnis pradeda tirštėti – susiformuoja akmenys. Susiformavę dantų akmenys nuo dantų šaknų pradeda stumti dantenas. Atsiskyrusios dantenos palieka prie dantų ertmę, todėl infekcijos lengviau patenka į vidų. Tai sukelia dantenų uždegimą. Po tam tikro laiko į kraują patekusi bakterinė infekcija gali sukelti grėsmę ir kitiems organams, ypač kepenims ir inkstams.
Moksliškai ištirta, kad parodontozė (arba stiprinančio jungiamojo dantų audinio uždegimas), dėl kurios krenta dantys, dažniau pasitaiko mažų veislių šunims. Rūpesčiai dėl dantų taip pat priklauso nuo šuns amžiaus.

Kasdien kilstelėdami šuns nasrus ir apžiūrėdami iš abiejų pusių, galite pastebėti kai kuriuos simptomus:

blogas kvapas iš nasrųdantenų paraudimas ar patinimas;iškritę ar nulūžę dantys;skausmas arba akivaizdus dantų apžiūros nemėgimas;kraujas jūsų šuns burnoje.

Kartais jums net nereikia apžiūrėti šuns dantų, kad sužinotumėte apie burnos problemas. Jeigu jūsų šuo leidžia jums suprasti, kad kenčia nuo kažkokių pojūčių burnoje, pavyzdžiui, dažnai liečia ją letenėle arba yra neramus, prislėgtas, jaučia bendrą silpnumą ir praranda apetitą, tai gali būti, kad jūsų šuniui skauda dantis. Tuomet laikas padėti šuneliui.

Dantų priežiūros patarimai

Jums reikės:
šunims skirtos dantų pastos. Nenaudokite žmonių poreikiams pritaikytos dantų pastos. Ji gali sukelti virškinimo sutrikimą;nusiplauti rankas ir nusikirpti nagus. Svarbu užtikrinti, kad šuns dantų valymas būtų saugus jums patiems;daug vandens ir rankšluosčių;specialaus dantų šepetėlio minkštais, nebraižančiais šereliais. Nenaudokite dantų šepetėlių kietais šereliais, nes jie gali pažeisti jūsų šuns dantenas;dantų šepetėlio antpirščio. Juo valykite sunkiai prieinamas vietas;ramios vietos, kurioje nebūtų arba būtų kuo mažiau trikdančių veiksnių, galinčių nukreipti jūsų šuns dėmesį.

Ir, žinoma, daug kantrybės pradedant šią užduotį!
Jums reikės labai pamažu pratinti šunį valyti dantis ir įsitikinti, kad šis procesas yra malonus jūsų šuniui. Pradedant valyti dantis svarbu pagirti šunį ir kaskart apdovanoti už paklusnumą.

Kiekvienas iš toliau pateiktų dantų valymo etapų turėtų trukti ne ilgiau kaip 2-3 minutes. Jį reikia kartoti 5 dienas ir tik tada pereiti prie kito etapo. Jeigu jaučiate, kad jūsų šuo yra nepatenkintas tam tikra veikla, grįžkite prie ankstesnio etapo, kol jis jausis visiškai ramus. Šunų yra įvairių, todėl kiekvienam iš jų reikia skirtingo laiko priprasti prie konkretaus dresavimo veiksmo. Svarbiausia, neturėtumėte skubėti – įsitikinkite,  kad jūsų šuo yra patenkintas šia veikla.

1-as žingsnis
Leiskite šuniui paragauti dantų pastos.

Nusiplaukite rankas ir išspauskite šiek tiek dantų pastos sau ant smiliaus. Leiskite šuniui nulaižyti ją nuo jūsų piršto. Kartokite šį veiksmą kelias minutes, apdovanodami šunį už dantų pastos laižymą. Jūsų šuo pamėgs jos skonį ir greitai jis ims laukti šio kasdienio ritualo.

2-as žingsnis
Pripratinkite savo šunį prisileisti jus prie burnos atlikti tam tikrus veiksmus.

Užsitepkite šiek tiek pastos ant savo smiliaus ir švelniai braukite juo per savo šuns dantis ir dantenas. Lieskite tik tol, kol tai nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Išsispauskite dar pastos sau ant piršto ir kartokite šį veiksmą 6–8 kartus. Nepamirškite pagirti ir apdovanoti savo šuns už paklusnumą. Kita ranka glostykite jam nosį. Prilaikykite šuns nasrus, kol jūsų pirštas yra jo burnoje. Kartokite šį veiksmą, kol šuo visiškai pripras prie šio valymo etapo.

3-ias žingsnis
Dantų valymas antpirščio formos dantų šepetėliu.

Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuo yra patenkintas ir mėgaujasi jau minėtais veiksmais, laikas valyti mažuoju dantų šepetėliu antpirščiu. Šis mažas dantų šepetėlis dedamas ant smiliaus. Dabar jūsų šuo turi priprasti prie šerelių. Sušlapinkite šepetėlį ir užtepkite dantų pastos. Leiskite šuniui nulaižyti ją nuo dantų šepetėlio. Šuniui tai bus naujas pojūtis, todėl kartodami tai leiskite jam priprasti pamažu. Jei šuniui tai malonu, išspauskite dar dantų pastos ir braukite šepetėliu per savo šuns dantis ir dantenas. Prilaikykite šuns nasrus pakeltus. Visada baikite dresavimą pagyrimu.

4-as žingsnis
Šuo pratinasi prie reguliaraus dantų valymo.

Šiame etape jūsų šuo jau turi būti pripratęs ir jausti malonumą, kai jo nasrai laikomi pakelti, o dantų šepetėlis iš visų pusių liečia jo dantis ir dantenas. Šis etapas yra vienas svarbiausių ir turi būti vykdomas ypač rūpestingai, lėtai ir laipsniškai. Sudrėkinkite šepetėlį, išspauskite dantų pastos ir leiskite šuniui ją nulaižyti. Tuomet išspauskite dar šiek tiek dantų pastos ir pradėkite pastoviai braukyti šuns dantis, skirtus sugriebti, lengvai judėdami iš viršaus į apačią ir vėl atgal į viršų. Baikite valyti antpirščio formos dantų šepetėliu. Kol kas nesijaudinkite dėl kitų dantų.

5-as žingsnis
Galinių dantų valymas

Jūsų šuo turi būti pripratęs prie dantų valymo ir juo patenkintas. Paruoškite dantų šepetėlį ir pradėkite valyti šuns dantis taip pat, kaip anksčiau, iš viršaus į apačią ir atgal į viršų. Lėtai tęskite siekdami vis toliau burnoje esančių šuns dantų. Siekite tol, kol šuo jaučiasi maloniai. Neužmirškite, kad šuo turi mėgautis šia veikla. Pradėkite valyti nuo viršutinių dantų ir tik paskui pereikite prie apatinės dantų eilės – ją valyti daug sudėtingiau.

6-as žingsnis
Priekinių dantų valymas

Jei esate įsitikinę, kad jūsų šuniui patinka kitų dantų valymas, galite pradėti valyti ir priekinius dantis. Pradėkite valyti šuns dantis kaip įprasta, tuomet pereikite prie galinių dantų. Valant priekinius dantis svarbu, kaip pakeliate šuns nasrus. Didžiuoju laisvos rankos pirštu kilstelėkite šuns nosį. Neuždenkite šnervių. Laisvos rankos smilių uždėkite po nosimi, o nykštį įremkite į nasrų apačią. Taip priekiniai dantys bus patogiai pasiekiami. Švelniai valykite dantis šepetėliu vienodais judesiais iš viršaus į apačią ir atgal į viršų.

Pakartojus paskutiniame žingsnyje aprašytą veiklą keletą kartų, ateina laikas, kai galite kasdien valyti savo šuns dantis laisvai ir užtikrintai. Nepamirškite, kad šis procesas turi būti malonus jūsų šuniui!

Pradėkite rūpintis šuns dantimis, kol jis dar mažas. Jei jūsų šuo vyresnis – pradėkite dabar! Niekada nevėlu. Prižiūrėti šunų dantis – skamba sudėtingai, bet iš tikrųjų – sudėtingiausia pradėti ir daryti tai reguliariai. Atminkite, tai labai svarbus žingsnis, siekiant, kad jūsų šuo būtų sveikas ir gerai jaustųsi.

NEPAMIRŠKITE !!!
Neduokite savo šuniui lengvai lūžtančių kaulų, nes jie gali sukelti įvairių burnos problemų, taip pat vidurių užkietėjimą.Šerkite savo šunį ėdalu, skirtu specialiai šunims. Neduokite žmonių maisto.Reguliariai veskite savo šunį pas veterinarą. Pasitarkite su savo veterinaru, kaip dažnai jūsų šuniui reikėtų tikrinti dantis.Pasistenkite, kad dantų valymas būtų malonus.