I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Ausų priežiūra

Ilgas ir užlinkęs šunų ir kačių ausų kanalas įtakoja sieros ir skysčių kaupimąsi giliai ausies kanale. Šios išskyros, drėgme, patekusios infekcijos gali sukelti ausies landos ar net vidurinės ar vidinės ausies uždegimus. Tos šunų veislės, kurioms būdingos ilgos, kabančios ausys dažniau serga ausų infekcijoms.

Įprastas ausų valymas

Ausis reikia valyti vieną kartą per savaitę ir po maudynių, naudojant švelnų ausų valiklį, kurį Jums rekomendavo Jūsų veterinarijos gydytojas. Įlašinkite reikiamą kiekį valiklio į ausies kanalą, tada intensyviai pamasažuokite iš karto po ausimi. Jeigu ant ausies kaušelio pastebite sieros ar nešvarumų, su medžiagos skiautele ar vatos rutuliuku nuvalykite tik tas vietas. Po to vatos tamponėliu sausai ir švariai išvalykite ausies kanalą. Nebijokite valyti giliau – dėl anatominės ausies sandaros pažeisti ausų būgnelį yra sudėtinga.
Ausų erkės

Ausų erkės dažnai pasitaiko mažiems kačiukams ir suaugusioms katėms, kurios išeina į lauką, bei kartais yra randamos pas mažus šuniukus. Ausų erkės sukelia stiprų niežulį ir gamina didelį kiekį sausų rudų išskyrų. Gydymas susideda iš profesionalaus ausų valymo, injekcijų ir vaistukų, lašinamų į ausis namuose. Kad sunaikinti visas ausų erkutes gydymas trunka apie tris savaites. Kai kurie preparatai nuo blusų padeda sunaikinti erkutes, esančias ausyje bei už ausies kanalo ribų.

Alerginės ausų ligos

Labai dažnai gyvūnams, turintiems odos problemų dėl blusų, maistinės ar kitos kilmės alergijų, pasireiškia ir ausų problemos. Dėl tokių alergijų ausytės parausta, jose gaminasi daugiau sieros, patenka infekcija ir prasideda ausies uždegimas. Tada, apart ausies uždegimo gydymo reikia skirti specialią dietą bei gydymą priešalerginiais vaistais. Retais atvejai gyvūnams pasireiškia tik ausų alerginės ligos, o odos būklė būna normali.

Ausų infekcijos

Ausų infekcijas sukelia įvairios bakterijos ir grybeliai. Priklausomai nuo sukėlėjo, ausys gali patinti, jose gali atsirasti žaizdelių, parausta, dvokia, iš jų gali tekėti tamsios ar šviesios išskyros. Efektyvaus gydymo skyrimui gali tekti atlikti išskyrų tyrimą ar padaryti jų pasėlį. Gydymas susidaro iš kruopštaus ausies valymo (labai sunkiais atvejais šiai procedūrai gali būti taikoma pilna anestezija), priešuždegiminių vaistų ir antibiotikų injekcijų bei tablečių, ausų valymo namuose ir vaistukų lašinimo į ausis. Ligos eigai stebėti labai svarbu yra pastoviai tikrinti ausyčių būklę. Ausų infekcijų gydymas gali tęstis kelias savaites, todėl nenuleiskite rankų.

Lėtinės ausų ligos

Ilgai negydant ar iki galo neišgydus, ausų infekcijos gali sukelti ausies būgnelio plyšimą, vidinės ausies uždegimą, polipus ausies kanale, kurtumą ir kanalo susiaurėjimą ar kalcifikaciją. Tais atvejais gydymas būna labai ilgas bei sudėtingas. Išskirtinais atvejais gali prireikti operacinio gydymo.Ausies kaušelio hematoma
Dėl stipraus galvos purtymo ar kitų traumų ausies kaušelio kremzlės gali atsiskirti viena nuo kitos, o tarpas prisipildo kraujo. Kai taip atsitinka, ausies kaušelis atrodo kaip vandens pripildytas balionas. Tinkamas gydymas susideda iš operacijos ir/arba gydymo vaistais. Neretai hematomos pasikartoja arba atsiranda kitoje ausyje.