I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Apie šunidžių kosulį

Paskutiniu metu šunys ypač kankina “parodų virusas” kitaip vadinamas „šunidžių kosuliu“. Viruso banga prasidėjo po rugsėjo mėnesį vykusių parodų, dar labiau paūmėjo pasibaigus Poznanės pasaulinei parodai ir tęsiasi iki šiol. Kintant  klimatui, jam šylant, virusui plisti sudarytos palankios sąlygos.

Infekcija gali sukelti ūmų ar lėtinį kosulį, žarnyno sutrikimus. Virusas pasireiškia jūsų augintinio kosuliu, kuris pažeidžia visą kvėpavimo sistemą. Atsiranda pūlingos išskyros šuo čiaudėja, kosėja jį kamuoja sloga, praranda gebėjimą uosti. Liga plinta labai greitai, kuri paprastai užkrečia kvėpavimo takus mažųjų žinduolių (katės, šunys, triušiai ir kt.) Virškinimo sistemos pažeidimas pasireiškia vėmimu, viduriavimu, bloga savijauta, sumažėja apetitas.

sunidziu_kosulio_sukelejai„Šunidžių kosulį“ sukelia kelios grupės sukėlėjų, ne vien virusas bet ir bakterijos. Dažniausiai sukelia bakterija Bordetella bronchiseptica ( maža lazdelės formos bakterija). Ji gali sukelti infekcinį bronchitą, tačiau žmogui nėra pavojinga. Šia infekcija greičiausiai užsikrečia jauni šuniukai iki metų amžiaus taip pat pagyvenę (seni) šunys. Virusas neaplenkia gyvūnų su silpna imunine sistema.

Bordetella bronchiseptica  plinta oro lašeliniu būdu, kaip ir gripas. Užtenka gyvūnams vienas su kitu prasilenkti ir jau virusas „sėdi“ jo organizme. Ūmus viruso protrūkiai pasireiškia po didelių šunų susibūrimų, parodu, įvairių renginių skirtų gyvūnams, gausiose dresūros susibūrimo vietose. Inkubacinis periodas yra nuo kelių valandų iki kelių dienų. Susirgęs gyvūnas jaučiasi iš pažiūros gerai, tik kartas nuo karto pakosčioja ir gali užkrėsti kitus gyvūnus.

Virusas pažeidžia viršutinių kvėpavimo takų gleivinę, trachėjos gleivinę. Pagrindinis požymis drėgnas ar sausas kosulys su dusuliu iki vėmimo. Kosulys panašus į atsikosėjimą kai šuo paspringsta. Kosėdamas šuo gali žiaukčioti ir iškosėti baltų putų. Priepuolis pasireiškia po aktyvaus pajudėjimo , stipriau patempus pavadėlį, įtraukus šalto oro, palakus šalto vandens. Gali prasidėti trumpi spazminiai dusulio priepuoliai kurių metu jūsų augintinis bando intensyviai įkvėpti orą per nosį, gyvūnas sustingsta iškėlęs galvą. Tokie priepuoliai trunka neilgai, kelias minutes. Po jų  šuo jaučiasi gerai ir atrodo, kad nieko ir nebuvo. Tokie dusuliai susiję su minkšto gomurio paburkimu. Priepuoliai praeina augintiniui visiškai pasveikus.

Bendra savijauta jūsų augintinio gera, tačiau, jei gyvūnas serga sunkesne forma, jo kūno temperatūra gali pakilti iki 39,5o C ir daugiau. Gyvūnas praranda apetitą, yra liūdnas, nustoja domėtis aplinka, dingsta noras žaisti. Negydant sukelto Bordetella bronchiseptica viruso ligos gali atsirasti komplikacijos (susergama plaučių uždegimu). Susirgimas gydomas priklausomai nuo ligos eigos. Liga gali trukti nuo kelių dienų iki mėnesio. Bet jei jos negydysite gali baigtis gyvūno mirtimi.

Šio susirgimo galima išvengti – jau dabar mūsų klinikoje galite paskiepyti savo augintinį „Merial“ firmos vakcina „Pneumodog“