I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Augintinio sveikata

Augintinio tualeto reikalų ABC

Mūsų partneriai – Žvėryno veterinarijos gydykla ir Pinigų karta parengė naudingų straipsnių ciklą. Malonaus skaitymo! Visi nors kartą auginę šunį ar katę žino, atsiradus augintiniui tvarką namuose palaikyti prireiks nemažai pastangų. Jei ne ištampyti daiktai, tai tualeto reikalai gali tapti tikra problema, ypač šunų mylėtojams. Tad pateikiame jums keletą patarimų ir principų, kuriais vadovaudamiesi pripratinsite savo augintinį gamtinius reikalus atlikti ten, kur reikia, o naktį atsikėlus iš lovos nereiks baimintis, kad tamsoje įminsite į nemalonią staigmeną.

Skaityti daugiau

Veterinarijos klinikos apdovanojimas

„Kalėdos – metas, kai dera pasirūpinti ne tik vargstančiais žmonėmis, bet ir keturkojais savo bičiuliais, kurie lydėjo mus milijonus metų, ir žmonijos civilizacijoje suvaidino labai didelį vaidmenį“, – sakė Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas, miesto rotušėje pasitikęs veterinarijos gydytojus, vykdžiusius humanišką akciją – sterilizavusius ir vakcinavusius laukinius gyvūnus.

Vicemeras pastebėjo, jog prieš keletą metų buvo vykdoma graži misija, inicijuota Austrijos ambasadoriaus žmonos Gudrun Keller: austrų fondo „Vier Pfoten“ atsiųsti veterinarijos specialistai kastravo ir sterilizavo Klaipėdoje bei Lietuvos miestuose valkataujančias kates.

Skaityti daugiau

Akupunktūra (15min)

15min straipsnis apie mus ir akupunktūra.

Akupunktūra seniai nėra jokia naujiena, kai kalbame apie žmonių mediciną. Tačiau veterinarinė akupunktūra daugeliui yra vis dar negirdėtas dalykas.

Akupunktūra – iš Kinijos kilęs gydymo būdas, kai adatomis veikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai, kurie turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Šiais laikais – tai tradicinės kinų medicinos dalis, taip pat paplitusi ir kitose Azijos šalyse.

Tradicinę kinų veterinarinę mediciną (TKVM) sudaro penkios šakos: akupunktūra, kiniški žolelių mišiniai, tui-na (chiropraktinio masažo ir akupresūros derinys, kurio metu stimuliuojami tie patys taškai kaip ir akupunktūros metu, tačiau nenaudojamos adatėlės), dieta/mityba ir či gong(energetinės mankštos forma). Kiekviena minėta šaka yra labai specializuota, todėl efektyviai jas taikyti gali tik patyrę specialistai.

Skaityti daugiau

Akupunktūra (VE.lt)

Apie gyvūnų gydymą adatomis, ve.lt straipsnis

„Akupunktūra nepailgins sergančio gyvūno gyvenimą, bet padės jį gyventi visavertiškai“, – sakė veterinarijos gydytojas Linas Varanauskas. Mokytis kinų prieš tris tūkstantmečius atrasto gydymo adatomis paslapčių parengę projektą į Jungtines Amerikos Valstijas vyko trys Lietuvos veterinarijos gydytojai. Studijas ir kelionę rėmė Europos paramos fondas.

Skaityti daugiau

Kodėl reikalingas kraujo tyrimas?

Neretai šunys ir katės neišgyvena iki senatvės. Yra užfiksuota, kad katės gali išgyventi iki 34, o šunys iki 29 metų, tačiau dauguma šunų ir kačių išgyvena nuo 8 iki 15 metų. Didelių ir gigantinių veislių šunys išgyvena mažiau negu mažų veislių. Gana dažnai augintinių šeimininkai linkę užmigdyti gyvūną iki senatvės, kad išvengtų senatvėje kylančių problemų.

Skaityti daugiau

Apie šunidžių kosulį

Paskutiniu metu šunys ypač kankina “parodų virusas” kitaip vadinamas „šunidžių kosuliu“. Viruso banga prasidėjo po rugsėjo mėnesį vykusių parodų, dar labiau paūmėjo pasibaigus Poznanės pasaulinei parodai ir tęsiasi iki šiol. Kintant  klimatui, jam šylant, virusui plisti sudarytos palankios sąlygos.

Skaityti daugiau

Kas yra identifikacija?

Elektroninė identifikavimo sistema – tai identifikavimo būdas, panaudojant signalą perduodamą tarp atsakiklio ir skaitytuvo. Šis metodas gali būti naudojamas bet kokio daikto atpažinimui, priklausomai nuo to, kur yra įdėtas atsakiklis, t.y. į automobilį, konteinerį, gyvūną ir pan. Priklausomai nuo paskirties yra įvairių šių prietaisų sistemų. Atsakikliai gali būti aktyvaus veikimo (kai reikia gauti signalą per didesnį atstumą, pvz. laukiniai gyvūnai iš malūnsparnio) ir pasyvaus veikimo. Pastarieji neturi savo baterijos, o panaudoja skaitytuvo generuojamą energiją. Tokio tipo maži atsakikliai vadinami mikroschemomis arba integriniais grandynais. Įjungus skaitytuvą sukuriamas energijos laukas, kurį per savo anteną priima atsakiklis. Jame sužadinamas kontūras sukuria specifinių charakteristikų signalą, t.y. identifikacinius duomenis, ir perduoda į skaitytuvą per tą pačią anteną. Skaitytuvas perverčia signalą iš binario į dešimtainį formatą ir persiunčia į displėjų, kompiuterį ar kitą prietaisą.

Skaityti daugiau

Kastracija – už ir prieš

Kastracija, tai operacinis sėklidžių pašalinimas. Paprastai makšnelė nėra šalinama, tačiau su laiku ji susitraukia. Vazektomija tai į sėklides vedančio kanalo perrišimą ar perpjovimą, be sėklidžių šalinimo. Ši procedūra sustabdo reprodukciją, tačiau lytinio elgesio ar su hormonais susijusių ligų ar vėžio tikimybės nepašalina. Paprastai vazektomijos šunims nėra atliekamos.

Skaityti daugiau

Kalytės sterilizacija

Kokie yra kalytės sterilizacijos privalumai?

Sumažėja sekančių, su hormonais susijusio elgesio problemų:
•  Dominavimo problemos.
• Agresyvumas kitiems šunims.
• Pabėgimas rujos metu – padidina Jūsų šuniui riziką susižeisti ar užsikrėsti įvairiomis ligomis.
• Teritorijos žymėjimas šlapimu.
• Stiprus seksualinis elgesys – “jojimas“, lipimas, uostinėjimas, laižymas, susijaudinimas
• Apsaugoma nuo hormonų poveikyje sukeltų medicininių sutrikimų:
• Pieno liaukų vėžio – itin dažnai pasitaiko, kartais būna piktybiniai, būtina operacija. Apsaugoma jeigu kalytė išsterilizuojama prieš pirmą rują.

Skaityti daugiau

Dantų priežiūra

Nejaugi ir šuniukui skauda dantį?

Neįtikėtina, bet apie 80 proc. šunų, kuriems jau daugiau kaip 3 metai, kenčia nuo dantenų ligų, o daugelis šunų šeimininkų nekreipia į tai dėmesio. Ne visi šunų šeimininkai suvokia, kad šunų dantys išliks sveiki ir stiprūs tik nuolatos juos prižiūrint ir reguliariai tikrinant. Dar svarbiau, jog dauguma nežino, kad susiformavę dantų akmenys gali sukelti ir mirtinas ligas, pavyzdžiui, kraujo užkrėtimą.
Jeigu norite, kad jūsų šuns dantys būtų sveiki, turite juos prižiūrėti. Ir jeigu apie tai dar nepagalvojote, niekada nevėlu pradėti rūpintis dantimis.

Skaityti daugiau

Ausų priežiūra

Ilgas ir užlinkęs šunų ir kačių ausų kanalas įtakoja sieros ir skysčių kaupimąsi giliai ausies kanale. Šios išskyros, drėgme, patekusios infekcijos gali sukelti ausies landos ar net vidurinės ar vidinės ausies uždegimus. Tos šunų veislės, kurioms būdingos ilgos, kabančios ausys dažniau serga ausų infekcijoms.

Skaityti daugiau