I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Vykstant į Didžiąją Britaniją bei Airiją

Vykstant į Didžiąją Britaniją bei Airiją reikia įvykdyti visus bendrus reikalavimus, būtinas mikročipas, tatuiruotės negalioja.

Vakcinacijos:
Visi gyvūnai, kurie yra vyresni nei 3 mėn. amžiaus turi būti paskiepyti nuo pasiutligės. Pasiutligės skiepas turi būti atliktas gyvūnui, kuris turi integrinį grandiną (mikročipą, atitinkantį standartą ISO 11784 arba 11785). Kad pasiutligės skiepas būtų galiojantis, jis turi būti atliktas po to kai gyvūnas buvo identifikuotas, tai yra gyvūnui buvo implantuotas mikročipas. Gyvūnams, kurie buvo mikročipuojami po skiepo padarymo skiepą nuo pasiutligės reikia pakartoti. Taip pat šunys turi būti paskiepyti nuo kitų virusinių susirgimų polivalentine vakcina.

Kraujo tyrimas: Nuo 2012 m sausio mėnesio įvažiuojant į Didžiąją Britaniją kraujo tyrimai nėra privalomi, tačiau po vakcinacijos prieš pasiutligę turi praeiti ne mažiau 21 ir ne daugiau 365 dienos

Parazitų profilaktika:
Kiekvieną kartą įvažiuojant į aukščiau minėtas šalis 24-76 val. tarpe prieš pradedant kelionę veterinarijos gydytojas turi suduoti gyvūnui vaistus nuo Echinokokozės ir padaryti apie tai atžymą į „ES naminio gyvūnėlio pasą“, nurodžius vaisto sudavimo datą ir laiką. Vaistai turi turėti savo sudėtyje prazikvantelį. Rekomenduojami vaistai šunims Drontal Plus, Droncit, Cestal plus, katėms Drontal Cat, Cestal Cat, Droncit.

To pačiu laiku prieš kelionę gyvūnui yra panaudojamas preparatas, skirtas erkių profilaktikai. Apie vaisto panaudojimą veterinarijos gydytojas privalo padaryti įrašą į „ES naminio gyvūnėlio pasą“, nurodyti vaistų aplikacijos datą ir laiką.

Prieš kelionę (rekomenduojama prieš 1 – 1,5 mėn.) reikia gauti leidimą gyvūno įvežimui (įvežimas į Airiją įmanomas tik per Dublino aerouostą).

Dėl leidimo kreiptis:

Tiksliau informacija pateikta Interneto puslapiuose:
Jungtinė Karalystė – http://www.defra.gov.uk
Airija – http://www.agriculture.gov.ie/

Veterinarijos gydytojas turi padaryti į „ES naminio gyvūnėlio pasą“ atžymą kad gyvūnas yra sveikas ir gali atlaikyti kelionę iki paskirties vietos. ( 24 val. iki kelionės).