I, II, IV, V  09.00-20.00
III              09.00-18.00
VI             10.00-14.00
VII             11.00-14.00
Debreceno g. 5, Klaipėda
Tel.: (8-46) 36 06 76
Mob.: +370 699 37 859

Patarimai

Naudinga informacija

Pateiksime keletą faktų…

  • •  Gyvūnai sensta greičiau negu žmonės (5-7 kartus greičiau)
    •  Gyvūnai instinktyviai slepia ligos požymius (gamtoje sergančiuosius dažniausiai nužudo sveikieji)
    •  Gyvūnai mums negali žodžiu pasakyti, kad „jaučiasi blogai“

Atsižvelgiant į šiuos faktus tampa aišku, kad rūpestingo gyvūno savininko svarbiausia užduotis yra rūpintis savo gyvūno sveikata. Jūsų veterinaras taip pat suvokia ir puikiai žino, kad daug lengviau (ir pigiau) yra pasirūpinti gyvūno ligų profilaktika, negu gydyti jam susirgus. Profilaktinio vizito metu galima nustatyti dantų, širdies problemas ir dar daugelį kitų susirgimų. Atlikus keletą nesudėtingų diagnostinių procedūrų galima nustatyti „paslėptas problemas“ (inkstų, kepenų, skydliaukės sutrikimai – tik keletas iš jų).

Mūsų veterinarai rekomenduoja Jūsų augintiniui bent kartą per metus atlikti pilną sveikatos patikrinimą – ištirti kraują, šlapimą bei išmatas. Net žmonių medicinoje manoma, kad reikia tikrintis sveikatą ne rečiau kaip kas porą metų, ypač senstant. Atminkite, kad Jūsų augintiniai sensta daug greičiau negu Jūs.
Susitarkite su gydytoju dėl apžiūros laiko ir pasinaudokite proga aptarti Jūsų augintinio elgsenos problemas, mitybos poreikius, blusų kontrolę ar bet kokius kitus Jus dominančius ar keliančius nerimą klausimus. Gydytojas suteiks Jums visą informaciją apie naujausius pasiekimus gyvūnų priežiūros srityje. Šio vizito metu galima atlikti visus būtinuosius skiepus, atlikti tokias kosmetines procedūras, kaip nagų karpymas ar ausų valymas.

  Mūsų tikslas yra užtikrinti, kad Jūsų augintinis augtų sveikas, nesirgtų bei gyventų ilgai!

 Svoris. Pastovi gyvūno svorio kontrolė leidžia mums stebėti, kaip šuniukas vystosi, auga, taip pat laiku pastebėjus svorio pakitimą galima diagnozuoti medžiagų apykaitos bei inkstų ligas.

Apžiūra. Kruopšti profilaktinė apžiūra padės nustatyti įgimtas ar įgytas po gimimo ligas. Konsultacijos metu Jūs galite aptarti elgesio problemas, parazitų kontrolę, ligų profilaktiką, mitybos poreikius ir kitus Jus neraminančius klausimus.

Vakcinacija. Vakcinacija reikalinga apsaugoti gyvūną nuo kai kurių infekcinių ligų. Dažniausiai vakcinuojama nuo maro (D), parvovirozės (P), hepatito (H), parainfluensos (Pi), Leptospirozės (L), Pasiutligės (R), „šunidžių kosulio“ – Bordatella.

Dehelmintizacija. Dauguma šuniukų, netrukus po gimimo nuo savo mamos, per pieną ar būdami užkrėstoje aplinkoje užsikrečia kirminais. Šie parazitai sukelia viduriavimą, mažakraujystę, sulėtėja augimas ir iškyla kitų sveikatos problemų. Kai kurie kirminai gali sukelti rimtus susirgimus žmonėms, ypač vaikams, todėl jauniems gyvūnams reikėtų duoti vaistų nuo kirminų nuo 3 savaičių amžiaus kas 2-4 savaites. Reguliarios dehelmintizacijos atliekamos neatsižvelgiant į išmatų tyrimą, nes ne kiekviename išmatų mėginyje yra randama kirminų ar jų kiaušinėlių. Dehelmintizacijos schemą bei preparatus Jūsų šuniukui parinks Jūsų veterinarijos gydytojas.

Išmatų tyrimas. Išmatų mėginys yra mikroskopuojamas ir vertinamas dehelmintizacijos efektyvumas. Taip pat nustatomi parazitai, kuriems reikia kitos rūšies vaistų ir gydymo. Išmatų tyrimas visada turėtų būti daromas kai šuo viduriuoja ar turi kitų virškinimo sutrikimų.

Identifikacija. Identifikacija („mikročipas“) yra būtina, kad paklydę gyvūnai vėl grįžtų pas savo šeimininkus. Dauguma veterinarijos gydytojų ir prieglaudų turi įrangą, galinčią nuskaityti identifikacinės mikroschemos duomenis bei rasti šeimininką. Mikročipo neįmanoma sugadinti ar pamesti. identifikacinės mikroschemos yra nedidelis, inertiškas prietaisas, implantuojamas po oda storos adatos pagalba peties – kaklo srityje.

Kastracija, sterilizacija. Ruja, nepageidautinas nėštumas, pieno liaukos navikai – visko to galima išvengti sterilizavus gyvūną. Sterilizacija yra pakankamai dažnai atliekama chirurginė operacija, su palyginti nedideliu rizikos faktoriumi. Sterilizuotos kalės žymiai rečiau serga pieno liaukos navikais, pas jas nebūna gimdos problemų. Kastruoti patinai labai retai turi prostatos problemų, būna mažiau agresyvūs. Kastracija gali būti pagrindinis elgsenos problemų gydymo būdas. Geriausias metas šioms operacijoms yra kai gyvūnas dar jaunas, maždaug 6 mėnesių amžiaus